"Enter"a basıp içeriğe geçin

Toluna İncelemesi – Toluna Güvenilir Mi?

Toluna, abonelerine farklı ürün ve hizmetler hakkında online anketlere katılmaları için ödüller veren bir pazar araştırma şirketidir.

Toluna yirmi yılı aşkın bir süredir varlığını sürdürüyor ve “dünyanın en büyük sosyal oylama topluluğu” ve araştırma platformu olduğunu iddia ediyor. Bu süre zarfında, dünya çapında 57’den fazla ülkedeki bireylerin erişebileceği bir online anket platformu oluşturdular.

Platformlarına giriş yapabileceğiniz ve dünyanın dört bir yanındaki çeşitli markaların ön plana çıktığı farklı anketleri tamamlayacağınızı söyleyen bir anket sitesidir.

Ancak, diğer ödüllü anket siteleri gibi muhtemelen güvenilir bir şirket olup olmadığını ve daha da önemlisi gerçekten zaman ayırmaya değer olup olmadığını bilmek istersiniz? Toluna hakkındaki bu soruyu yanıtlamanıza ve daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için anket sitesini inceledim.

Toluna, 2000 yılında Fransa’da başlatıldı, ancak o zamandan beri dünya çapında 57’den fazla ülkede bir pazar varlığı oluşturmak için yayıldı. Buradaki her görev için daha sonra nakit veya hediye kartına çevrilebilen puanlar kazanırsınız.

Toluna nedir?

Toluna, abonelerine farklı ürün ve hizmetler hakkında online anketlere katılmaları için ödüller veren bir anket sitesidir. Şirketin web sitesine göre, dünyanın önde gelen birçok medya ajansı, pazar araştırması firması ve şirketle çalışıyorlar.

Toluna, dünyanın dört bir yanından dokuz milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğu için online anketler dünyasında iyi bilinir. Toluna, size standart evet veya hayır soruları sunan anket şirketlerinin çoğundan farklı olarak, daha kapsamlı cevaplar ve yanıtlar isteyen ödüllü anketler sunabilir.

Araştırma süreçlerini otomatikleştirmek, tüketicilerinden doğru geri bildirim almak ve araştırma zamanlarını azaltmak için ödeme yapmak isteyen markalara ve şirketlere hizmet vermektedir.

Toluna, bunu kullanıcıların tamamlaması gereken ödüllü anketler aracılığıyla başarıyor. Ve sonra geri bildirim, daha sonra bunun için ödeme yapan ilgili şirketlere gönderilir. Katkılarınız için farklı ödüller alacaksınız.

Toluna Nasıl Çalışır?

Toluna, online anketler konusunda uzmanlaşmış bir pazar araştırma şirketi olarak tanımlamaktadır. Toluna, abonelerine görüş belirleyici olarak atıfta bulunur.

Burada, farklı markalar ve kurumlar tarafından yapılan ödüllü anketleri cevaplamak için zaman harcayacaksınız . Bu anketler, ürün ve hizmetleri hakkında dürüst bir fikir edinmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Diğer zamanlarda, etkinliklerini test edebilmeniz ve inceleyebilmeniz için size gönderilen ürünler olacaktır. Ancak Toluna’yı rakiplerinin çoğundan ayıran şey, anketlerinin sadece seçmeli sorular içermemesidir, fikirlerinizi ve görüşlerinizi düzyazı ve konuşma biçiminde paylaşmanıza izin veren başkaları da vardır.

Toluna ile nasıl para kazanılır?

1. Kayıt bonusu

Daha fazla kitleyi anket platformlarına katılmaya teşvik etmek amacıyla Toluna, yeni üyelere çekici bir karşılama bonusu sunuyor. Kaydınızı tamamladıktan sonra hesabınıza 500 kullanılabilir puan ve işlem platformuna katıldıklarında davet ettiğiniz her bir kişi için 500 puan daha yatırılacak.

2. Anketler

Toluna kullnıcıları birincil gelir kaynağı olarak ödüllü anketlere sahiptir. İdeal olarak, platformda tamamladığınız her ödüllü anket için belirli sayıda kullanılabilir puan kazancaksınız. Bununla birlikte, ödül tutarları, anketlerin beklenen tamamlanma süresi ve karmaşıklığı gibi faktörlere dayanarak bir anketten diğerine farklılık gösterir, ancak neredeyse her zaman anket başına 15 ila 15.000 puan arasında değişir.

3. Ürün Testi

Bazen, Toluna size ürün testi yapma ve farklı ürünleri inceleme şansı verir. İnceleme için aldığınız nispeten daha yüksek ödüllere ek olarak, ücretsiz ürünü de alabilirsiniz.

Bu, yeni ve heyecan verici ürünleri denemenin ve daha sonra ücretsiz olarak almanın harika bir yoludur. Giriş yaptığınızda, şu anda testte hangi ürünlerin olduğunu ve daha sonra sunulacak ürünleri görebilirsiniz. Her hafta bir ürünü var.

Bununla birlikte, ürün testlerine katılmak için bir yığılma var. Bir kez kaydolduktan sonra, Toluna test cihazlarını rastgele seçer ve bu nedenle seçilemeyebilirsiniz.

4. İçerik Oluşturma

Toluna hakkında anketler, konular ve görüşler oluşturmak için 1.000’e kadar puan kazanabilirsiniz. Bu, Toluna topluluğunun diğer üyeleriyle etkileşim kurmanın bir yoludur.

Toluna’da puan kazanmanın tüm bu yollarıyla ekstra para kazanabilir veya fikrinizi verdiğiniz için ödüller alabilirsiniz. İşin püf noktası, sunulan tüm kazanç seçeneklerini denemektir. Ödeme limitlerine ulaşmanın en hızlı yolu budur.

5. Çekilişler

Herhangi bir günde sadece doldurulacak ve test edilecek ürünler olabilir. Ve tüm anketler veya ürün test fırsatları için kalifiye olmamanız sıkıntıya yol açabilir. Toluna, bunu durdurmak ve kullanıcıları platformda daha aktif olmaya teşvik etmek için, platformlarındaki tüm aktif kullanıcılar için düzenli çekilişler düzenler.

Toluna’da kazandığınız puanları nasıl kullanabilirsiniz?

Hediye kartları

Puanlarınızı en popüler online mağazalarda kullanılabilen alışveriş hediye kartlarına dönüştürmeyi seçebilirsiniz. Tekliften yararlanma oranı bir e-ticaret mağazasından diğerine değişiklik gösterir, ancak 1 dolar için 3.000 puan ve 10 dolar için minimum 30.000 puandan başlar.

PayPal nakit veya çek

Puanlarınız PayPal üzerinden nakit olarak kullanılabilir veya size bir çek gönderilebilir. Bununla birlikte, çek ve PayPal nakit ödeme seçenekleri için en az 90.000 puana ihtiyacınız olacak. Bu dönüşüm oranlarının ABD’de ikamet edenler için olduğunu ve diğer ülkelerden gelen Toluna etkileyicileri için değişiklik göstereceğini unutmayın.

Toluna ile çalışmanın yararları ve dezavantajları nelerdir?

Toluna Hakkında Neleri Seviyoruz

Çeşitli gelir getirici akımlar

Toluna, diğer saygın ödüllü anket sitelerine kıyasla daha geniş bir gelir getirici akışı sunmaktadır. Ayrıca, buraya katılmak için özel bir beceri setine veya deneyime ihtiyacınız yoktur.

Katılmak Kolay ve Ücretsiz

Anket sitesi aynı zamanda kullanıcı dostu ve kayıt olur olmaz kazanmaya başlamak için göz atmak kolaydır.

Ödül Çekilişleri

Toluna ile ilgili anketleri tamamladıktan sonra, kullanıcılarına üç nakit ödül sundukları çekilişe girersiniz. Bu, özellikle anket akışlarının azalması durumunda Toluna’dan daha fazla kazanmanın harika bir yoludur.

Toluna’ya Mobil Cihazınızdan Erişebilirsiniz

Diğer anket sitelerinden farklı olarak Toluna, kullanıcılarının iPhone ve Android uygulamalarından anketlere erişmesini ve anketleri tamamlamasını kolaylaştırdı. Bu nedenle, akıllı telefon uygulaması aracılığıyla hareket halindeyken anketlere erişebilir ve anketleri tamamlayabilir, çekilişlere katılabilirsiniz.

Saygın Şirketlerle İşbirliği Yapıyorlar

Toluna, orada en popüler şirketlerden bazılarıyla ortaklık yapıyor. Bu, dünyanın en saygın şirketlerinden bazılarına fikir verebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca hangi anketlere katılmak istediğinizi seçme seçeneğine de sahip olursunuz.

Güçlü veya daha yüksek ödüller

Önde gelen gelir kaynakları olarak sadece anket ve birkaç mikro görevi olan birçok şirketin aksine, Toluna size birkaç dolarlık büyük gelir getirme fırsatları sunuyor. Bunlar arasında önemli olan, yüksek ödüllü ürün testleri ve incelemelerin yanı sıra çekilişlerin yapılmasıdır.

Neyi Sevmedik

Puanlarının Süresi Doluyor

Puan toplamak ve bunları nakit para veya hediye çekleri satın almak için kullanmak isterseniz, fakat Toluna sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Puanlar, onları kazandıktan sonra on iki ay sonra dolar. Bu, daha sonra yüksek bir hediye kartı veya nakit için kullanmak üzere puan toplamak isteyen herhangi bir kullanıcı için dezavantajdır.

Çekilmiş fonların gecikmeli işlenmesi

Markaların ürünleri hakkında daha hızlı bilgi ve fikir edinmesine yardımcı olmak için ileri teknolojinin gücünden yararlanan bir teknoloji şirketinin hızlı işlem gerçekleştirmesini beklersiniz. Fakat puanların ödüller için kullanılması günler (bazen haftalar) sürdüğü için durum böyle değildir.

Anketleri Çok Uzun

Online anketlere alışkınsanız, Toluna’nın anketlerini nispeten uzun ve düşük ücretli olarak düşünebilirsiniz. Ve her anketin ödülünün tamamlanması için gereken süre ve karmaşıklığı ile orantılı olduğunu iddia etseler de, ücretlerini yeterince rekabetçi bulmadık.

Toluna güvenilir mi?

Toluna yasal ve son derece güvenilir bir anket şirketidir.Öncelikle, Toluna web sitesinde anketleri tamamlayarak bir servet kazanmayacaksınız. Site, günlük işinizi değiştirecek kadar para kazandırmaz – özellikle de ürün testi ve çekilişler gibi yüksek ücretli fırsatlar oldukça nadirdir.

Diğer anket şirketlerinin çoğu gibi Toluna da sadece boş zamanlarını ve internette geçirdikleri zamanı daha verimli hale getirmek isteyen kişiler için uygundur.

Sık Sorulan sorular

Toluna nedir?

Toluna, ürün veya hizmetlerinin ve tüketicilerinin görüşlerini ve incelemelerini arayan markaları ve şirketleri bir araya getiren bir anket web sitesidir. Fikirlerinizi dile getirme ve markalara, kurumlara ve devlet kurumlarına ürünleri / hizmetleri / politikaları hakkında öneriler sunma ve böylece onları daha iyi bir gelecek için şekillendirmelerine yardımcı olma fırsatı verir.

Toluna anketlerini doldurmam ne kadar sürer?

Toluna web sitesinde standart araştırmalar yoktur, çünkü hepsi benzersizdir ve aynı derecede benzersiz görüşler aramaya odaklıdır. Bu nedenle, bunlar sadece birkaç dakikadan bir saatlik süreye kadar olan anketlerde değişiklik gösterirken, ürün testi birkaç gün ila bir haftadan fazla sürebilir.

Toluna’ya kimler kaydolabilir ve asgari nitelikler nelerdir?

Toluna, geniş bir küresel erişime sahip birkaç anket şirketinden biridir. Toluna’nın yerleşik olduğu 57’den fazla ülkede hemen hemen herkes ücretsiz kayıt olabilir ve anketlere başlayabilir. Yaş sınırı ülkeye göre değişir.

Toluna ne tür Anketler sunuyor?

Touna’nın uluslararası yapısı, anket şirketinin geniş kullanıcı havuzundan yararlanmak isteyen farklı bölge ve sektörlerden markalar ve kurumlarla etkileşime girdiğini gösteriyor. Bu nedenle, burada genel tüketim mallarından ve hizmetlerinden politika konularına kadar yaşamın hemen hemen her alanına değinen anketler görmeyi bekleyebilirsiniz.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir